Bricoman - Inwestor w Kapitał Ludzki
Bricoman - Inwestor w Kapitał Ludzki
58277
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-58277,qode-core-1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Bricoman

Bricoman

Bricoman Polska – sieć sklepów-składów budowlano-remontowych. Jesteśmy profesjonalnym partnerem w sprzedaży materiałów do budowy i remontu.

Znajdziesz nas w Warszawie, Poznaniu, Białej Podlaskiej, Łodzi, Jaworznie, Szczecinie, Lublinie, i w Gdańsku, oraz na https://www.bricoman.pl/ .

 

Wiedza i dobre samopoczucie PRACOWNIKÓW są dla nas bardzo ważne dlatego nasze szkolenia to nie tylko „Standard Obsługi Klienta” czy „Zarządzanie Czasem” ale także cały program „Dbam o zdrowie” a w nim szkolenia m.in. „Zdrowy Kręgosłup”, „Serce jak Dzwon”, „Trening Oka”, „Warsztat Zdrowej Kuchni”.

Każdy PRACOWNIK może uczestniczyć w indywidualnych programach rozwojowych: IPR –tworzenie ścieżki własnego rozwoju, Szkoła Trenerów -przygotowująca do prowadzenia szkoleń, Ekspert Produktowy -poszerzający wiedzę produktową, HAK, który uczy zarządzania projektami i zmianami w zakresie handlu, produktu i rozumienia potrzeb KLIENTA.

Jednym z naszych projektów jest wolontariat pracowniczy w ramach którego nasi PRACOWNICY wykonują proste remonty m.in. w szkołach, przedszkolach, domach dziecka. Wolontariusze otrzymują od firmy budżet do wykorzystania, sami decydują o wyborze beneficjentów i przeprowadzają remont.

Współpracujemy ze szkołami budowlanymi. W miastach gdzie są nasze sklepy-składy dajemy uczniom możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego, pogłębienia wiedzy produktowej podczas dedykowanych szkoleń, praktyk śródrocznych oraz płatnych staży wakacyjnych.

 

Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych

 Każdy Pracownik ma możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Istnieje baza szkoleń obowiązkowych dla każdego stanowiska. Dodatkowo każdy Pracownik określa plan szkoleń, które podnoszą jego kwalifikacje. Ten plan jest realizowany ze wsparciem Przełożonego i Działu Szkoleń. Firma oferuje szkolenia w formie otwartej, jak i zamkniętej, zarówno z umiejętności miękkich, jak również z twardej wiedzy merytorycznej. Oprócz bazy szkoleń Pracownicy mogą korzystać z Katalogu Możliwości Rozwojowych. W katalogu oferujemy bogatą listę zadań i projektów, w których udział umożliwia Pracownikom podnoszenie kwalifikacji.

IPR to Indywidualny Plan Rozwoju. Jest to program otwarty dla wszystkich Pracowników  firmy, którzy chcą się rozwijać.  IPR rozpoczyna się szkoleniem z obszaru analizy swoich mocnych i słabych stron, diagnozy predyspozycji, możliwości rozwoju w firmie oraz z zakresu planowania działań rozwojowych. Uczestnicy IPR mają pierwszeństwo w różnych szkoleniach otwartych organizowanych w firmie.

 

Zakres oferowanych szkoleń

Szkolenia bazowe:

Szkolenia dotyczące doskonalenia obsługi klienta oraz szeroko pojętej sprzedaży. Szkolenia z programów rozwojowych w firmie oraz z obszaru wiedzy o firmie (kultury organizacji – wartości firmowych, ocen rocznych, premii, procedur, itp.).

Szkolenia dodatkowe są wybierane pod konkretne potrzeby Pracowników i dotyczą zarówno twardej wiedzy zawodowej, jak

i umiejętności miękkich tj. zarządzanie, negocjacje, sprzedaż, zakupy, efektywność osobista. Część tych szkoleń prowadzona jest przez trenerów wewnętrznych, część zewnętrznie, przez firmy szkoleniowe. Prowadzone przez trenerów wewnętrznych:

Firma wspiera Pracowników w dodatkowych działaniach – istnieje możliwość nauki języków online po preferencyjnych stawkach.

Dopłata do kursów językowych.

 

Najważniejsze przykłady oraz tematyka szkoleń  

Ekspert Produktowy to cykl specjalistycznych szkoleń, które poszerzają wiedzę produktową naszych Pracowników oraz przygotowują ich do skuteczniejszej sprzedaży oraz prowadzenia szkoleń produktowych dla innych Współpracowników.

HAK (Handel Asortyment Klient) to program rozwojowy, polegający na wprowadzeniu zmian w asortymencie, mających zaowocować lepszymi wynikami w sprzedaży. W trakcie programu Uczestnicy mają 4 szkolenia i 4 prezentacje swojej pracy. Zdobywają nowe kompetencje wykraczające poza obecne stanowisko pracy.

Szkoła Trenerów to roczny cykl szkoleń, który przygotowuje Pracowników do prowadzenia szkoleń bazowych oraz do tworzenia swoich własnych szkoleń z zakresu, w którym Uczestnicy Szkoły czują się ekspertami.

 

Możliwości awansu jakie firma oferuje swoim pracownikom

Rozwój w 3 ścieżkach: menedżerska, ZIG ZAG i specjalistyczna.

 

Benefity

Imprezy okolicznościowe, wyjścia działowe,  integracyjna praca nad założeniami na kolejny rok, imprezy za wyniki, wyjazdy do Sklepów naszej sieci w innych krajach, turniej ping-ponga, wspólne wyjścia na piłkę nożną, cykliczne spotkania informacyjne

 

Ekologia

Przeprowadzamy selektywną zbiórkę odpadów, rozdzielanie na surowce wtórne.

W naszych Sklepach montowane są pod dachem destratyfikatory, które wykorzystują ciepłe powietrze zbierające się pod dachem do ponownego ogrzania obiektu, co zmniejsza zużycie energii do ogrzania i w rezultacie ogranicza emisję gazów.

Sklep w Gdańsku wyposażony jest w oprawy LED oświetlające halę sprzedaży, wpływa to na zmniejszenie zużycia energii.

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)         

Wspieranie lokalnej społeczności w zakresie pomocy przy remontach, budowach.

Współpraca ze szkołami to projekt, który młodzieży uczącej się w szkołach o profilu budowlanym pozwala podjąć staż lub praktykę w naszych Sklepach. Proponujemy również szkolenia produktowe dla Uczniów. Najlepsi mają szansę na zatrudnienie.

„Bądź w formie” to coroczny cykl szkoleń skierowanych do wszystkich Pracowników, którzy chcą zadbać o zdrowie i poprawić komfort swojej pracy.

Accordeon Samodzielności –  projekt społeczny, zainicjowany przez Pracowników Grupy Hotelowej Orbis i Fundację Accor, a realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje. Projekt zakłada umożliwienie młodzieży udziału w specjalnym programie rozwoju osobistego, stażu / praktyce zawodowej.

Damy Radę – program Caritas – pomoc w wychodzeniu z bezdomności. Jako partner programu zatrudniamy wyselekcjonowane z programu osoby.

Wolontariat pracowniczy

Wolontariat – akcje pomocy innym, wykonywane przez naszych Pracowników na rzecz lokalnej społeczności w miastach, w których znajdują się nasze Sklepy. Projekty w ramach Wolontariatu wspierają inicjatywy, które wiążą się z działalnością remontowo – budowlaną. Każdy Pracownik może zgłosić projekt, zebrać grupę oraz przeprowadzić projekt. Każdego roku realizujemy kilka projektów. Przykłady:

Remonty w szkołach, w domach dziecka, salach służących do zajęć pozaszkolnych.

Współpraca z Prezydium Szkół Budowlanych w Polsce.

 

Udział w akcjach:

Okulary dla Afryki

Szlachetna Paczka

Zbieranie artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci.

Imprezy okolicznościowe, sportowe Imprezy okolicznościowe, wyjścia działowe,  integracyjna praca nad założeniami na kolejny rok, imprezy za wyniki, wyjazdy do Sklepów naszej sieci w innych krajach, turniej ping-ponga, wspólne wyjścia na piłkę nożną, cykliczne spotkania informacyjne.

Data otrzymania certyfikatu

13.03.2018

Kategoria

Sprzedaż detaliczna

Strona internetowa

www.bricoman.pl