Gra i rozwój zawodowy – to da się połączyć! - Inwestor w Kapitał Ludzki
Gra i rozwój zawodowy – to da się połączyć! - Inwestor w Kapitał Ludzki
58672
post-template-default,single,single-post,postid-58672,single-format-standard,qode-core-1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch child-child-ver-1.0.0,pitch-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Gra i rozwój zawodowy – to da się połączyć!

Kto nie lubi grać w gry komputerowe albo w planszówki ze znajomymi w jesienne wieczory? To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, bo oprócz dobrej zabawy rozwijamy myślenie strategiczne, logiczne czy też koordynację ruchową. A czy słyszeliście już o grze, dzięki której możecie sprawdzić swoje kompetencje i znaleźć idealne miejsce do odbycia praktyk i zdobycia doświadczenia?

 

Od zeszłego roku w firmie Budimex proces rekrutacyjny na praktyki wspiera gra online Budimex CUP. Jak wygląda dokładnie jej przebieg? Logujesz się, a potem przed Twoimi oczami otwiera się cały budowlany świat. Wcielasz się w rolę praktykanta i wykonujesz różne zadania. Są one rzeczywistymi obowiązkami, które wykonują praktykanci w Budimex. Gra nie sprawdza stricte wiedzy technicznej, ale kompetencje miękkie oraz świadomość BHP.

 

Więc bez obaw – gra jest nie tylko dla inżynierów, ale również studentów kierunków finansowych i ekonomicznych. Inżynierom pozwala na sprawdzenie się przed podjęciem pracy,  a drugim – na dokładne poznanie branży budowlanej i jej specyfiki.

 

Ciekawym elementem było samo przygotowanie dylematów do gry. Zaangażowano do tego pracowników firmy w celu określenia oczekiwań i wymaganych kompetencji kandydatów. Dokładna analiza pozwoliła na przygotowanie zadań sytuacyjnych, adekwatnych do pracy na kontraktach w Budimeksie. Dużą rolę w tym procesie odegrali byli praktykanci, Opiekunowie Praktykantów, a także Dział BHP.

 

Gra jest pozytywnie odbierana w środowisku studentów. Użytkownicy podkreślają, że jest ciekawym doświadczeniem i pozwala się wczuć w atmosferę firmy: Gra porusza wiele aspektów, z którymi praktykant może mieć do czynienia. Dzięki pytaniom każdy lepiej poznaje swoje mocne i słabsze strony. Dużo się z niej dowiedziałam także o firmie i o pracy. A co najważniejsze dla samych „graczy” – daje możliwość zdobycia informacji o sobie,
o tym co można jeszcze udoskonalić, żeby jak najlepiej odnaleźć się na rynku pracy.

 

Jeśli jesteś ciekawy, jak w rzeczywistości wygląda gra, wejdź na stronę www.praktyki.akademiabudimex.pl, wypełnij formularz i zacznij grę w budowlanym świecie.

 

Autor: Martyna Pawul, Budimex