Raiffeisen Polbank 2017-04-10T21:36:14+00:00

Project Description

Raiffeisen Polbank
Piękna 20
00-549 Warszawa
tel. 225852000 | fax. 225852000

Data przyznania certyfikatu:

2010-10-05

Raiffeisen Bank Polska S.A., założony w 1991 roku, jest jednym z pierwszych banków z kapitałem zagranicznym, które powstały w Polsce. Bank posiada pełną licencję bankową pozwalającą na przeprowadzanie operacji krajowych oraz zagranicznych w złotych i walutach wymienialnych. Raiffeisen Bank Polska S.A. należy do austriackiej Grupy Raiffeisen Bank International, oferującej usługi bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej firmom z Austrii i z wielu innych rynków. Posiada sieć oddziałów bankowych i leasingowych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, obsługujących klientów detalicznych i korporacyjnych. RBI jest również obecny na rynkach Azji i w światowych centrach finansowych.

Klientom działającym na rynkach zagranicznych zapewniamy obsługę w ramach Grupy Raiffeisen, która posiada sieć banków w Europie: Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, oddział w Londynie oraz przedstawicielstwa w Brukseli, Frankfurcie, Madrycie, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie i Nowym Jorku.

Raiffeisen Bank Polska S.A prowadzi obsługę dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego oraz Klientów indywidualnych. Poza świadczeniem usług finansowych, pełni również rolę doradcy i partnera. Nasi eksperci opracowują programy informacyjne i edukacyjne skierowane do przedsiębiorców z sektora MSP, a także do kadry zarządzającej dużymi firmami. Bank pośredniczy również w ubieganiu się o kredyty unijne, w tym nowość – kredyty technologiczne. Ogromnym powodzeniem cieszy się internetowa platforma transakcyjna do obrotu walutami R-Dealer. Dzięki doskonałej funkcjonalności, licznym udogodnieniom i korzystnym kwotowaniom zdobyła ona ponad 8000 użytkowników.

Raiffeisen Bank Polska zajmuje od lat wiodąca pozycją na rynku usług faktoringowych, posiadając 20% udział w tym rynku. Firma leasingowa z Grupy – Raiffeisen-Leasing Polska jest liderem w swojej branży.

Bank zdobył na przestrzeni ostatnich lat wiele nagród i wyróżnień, wśród których najważniejsze to:

wielokrotny tytuł „Przyjaznego Banku” Newsweeka, wielokrotny tytuł „Banku Przyjaznego dla Przedsiębiorców”, w tym Godło Promocyjne o tej samej nazwie wraz z 6 Złotymi Gwiazdkami „za zaangażowanie i profesjonalizm we współpracy z MSP, usprawnianie i wzbogacanie oferty produktowej Banku tak, aby była coraz bliższa zmieniającym się oczekiwaniom małych i średnich przedsiębiorstw

„Godło Inwestor w Kapitał Ludzki odbieramy jako potwierdzenie tego, że w naszym Banku funkcjonują wysokie standardy w zakresie polityki HR i że to co oferujemy jako pracodawca stanowi dla jego pracowników wartościową propozycję. My jako HR na co dzień staramy się sprostać oczekiwaniom pracowników, więc cieszy mnie fakt, że jesteśmy doceniani. Godło daje nam dużą wiedzę na temat naszej organizacji i stanowi inspirację do tego, aby wciąż doskonalić nasze środowisko pracy. Tytuł Inwestora w Kapitał Ludzki jest dla nas cenny dlatego, że jest ceniony w świecie HRowym i rozpoznawalny na rynku pracy.”
Dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim Maja Stankowska-Grabowska